Informācija

2020. gada 14. jūl.

Bibliotekārā stunda "Izlasi pats, iesaki citiem"


Lasīšana ir brīnišķīga izklaide. Bērnu literatūras nodaļā ir pieejama visdažādāko žanru lasāmviela visu vecumu lasītājiem. Lasot grāmatas, mēs “asinām” prātu, uzlabojam atmiņu un paplašinām savu vārdu krājumu un redzesloku. Lasot grāmatas, mums ir unikāla iespēja apceļot visu pasauli.  Grāmatu lasīšana palīdz mums atpūsties, savā veidā to pat var saukt par meditēšanu. Ar lasīšanu ir iespējams uzzināt ko jaunu, attīstīt fantāziju, mudināt sevi uz jaunām idejām vai arī to realizēšanu. Arī runas veids kļūst izteiksmīgāks un interesantāks.
Ervīnam  ļoti patika grāmata “Šušnirks un pazemes bubuļi”, kuru uzrakstīja Arno Jundze. Viens no galvenajiem varoņiem Mazulis viesuļvētrā pazaudēja savus vecākus, tāpēc Bāreņtiesa lūdza Šušnirkam uz laiku uzņemt  Mazuli savās mājās. Mazuļa vismīļākā nodarbe ir dauzīšanās, kas Šušnirkam ir ļiels apgrūtinājums, tāpēc tiek nolemts doties pasaulē, lai atrastu Mazuļa vecākus. Nu tik sākas īsti piedzīvojumi -  apmaldīšanās kalnos, cīņa ar pazemes mošķiem un daudzi citi pārbaudījumi.
Elīza pastāstīja par Ontona Slišāna grāmatu “Labi, ka labi”. Izrādās, šāda grāmata ir arī viņas grāmatplauktā. Elīzai ļoti patīk lasīt latgaliešu valodā. Grāmatā ļoti skaistas ilustrācijas.
Ilona iesaka izlasīt E.B. Vaita grāmatu “Gulbja taure”. Viens no grāmatas varoņiem ir puisēns Sems Bīvers, kura lielākā aizraušanās ir dabas norišu vērojumi. Mazā ezeriņā Sems pamanīja divus taurētājgulbjus, kuri  viņu apbūra. Tik milzīgus ūdensputnus viņš vēl nekad nebija redzējis.    Taurētājgulbju ģimeni piemeklē nelaime: viens no mazuļiem – Lūiss – piedzimst bez balss. Izlasot šo grāmatu, uzzināsiet, kā Sems palīdzēja jaunajam gulbēnam Lūisam.


Mārtiņš pastāstīja par Kristīnas Olsones grāmatu “Sudraba puisēns”.  Grāmatas sižets ļoti spraigs, aizraujošs un arī mistisks. Sudraba puisēns ir zēns, kurš jau simts gadus mēģina atrast pazudušās baznīcas sudrablietas. Izlasiet šo grāmatu un uzzināsiet, vai Aladins, Billija un Simona atrisināja šo mīklu?
Kamilai iesaka izlasīt Krisa Ridela grāmatu “Ada un nāvīgais pārsteigums”, kurā turpinās “Ada un peles rēgs” varones piedzīvojumi. Katru nedēļu Ada dodas uz Slepeno bēniņu klubu, kurā tiekas ar saviem draugiem. Šķiet, ka viss ir pavisam mierīgi, līdz pilī ierodas tēva draugs lords Sidnijs, kurš uzņēmies Pilnmēness festivāla rīkošanu. Šī festivāla nagla – konditorejas konkurss, bet visiem festivāla dalībniekiem ir sagatavots pavisam nāvīgs pārsteigums un tieši Ada ir tā, kas spēj to padarīt mazāk nāvīgu. Stāstījums ir raits un sižets pārsteigumu pilns.  

Foto: Ilona Augustova

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru