Informācija

2021. gada 27. sept.

Jauni lasītprasmes apvāršņi skolēniem Dagdas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā

 Kas var būt labāks par interesantas grāmatas lasīšanu drēgnajā rudens vakarā? Turklāt – grāmatu angļu valodā. Tieši šāda iespēja ir katram skolēnam Dagdas bibliotēkā Bērnu literatūras nodaļā.

Atsaucoties uz bibliotēkas vadītājas Ilonas Bronkas aicinājumu, bija sastādīts grāmatu saraksts no sērijas ‘Graded Readers’. Izvēle tika izdarīta par labu „Oxford University Press” izdevniecības grāmatām, jo tās atbilst jaunajam mācību saturam, kuru pašlaik ieviest visās Latvijas skolās.

Lai iepazīties ar daiļliteratūru angļu valodā, 9. klašu skolēni devās uz bibliotēku un klātienē uzzināja par jauno grāmatu klāstu. Katram skolēnam ir svarīgi apzināties grāmatas izvēli. Jāņem vērā valodas zināšanas līmenis, žanra veids, kā arī vārdu skaits. Lasīšana ir paredzēta vienlaicīgi ar audioieraksta klausīšanos (komplektā ir CD disks). Tādējādi, skolēni pilnveido un uzlabo izrunas prasmi.

Vienlaicīgi, skolēni veic uzdevumus uzsākot grāmatu, turpina tos lasīšanas procesā un izpilda tos grāmatu izlasot. Tāda metodiska pieeja nostiprina skolēnu lasīšanas prasmi un veicina viņu lasīt gribu.

Bibliotēkas apmeklējuma ietvaros skolēniem tika organizēta radošā darbnīca un izgatavotas krāsainas atklātnes.

Lūk, šādas ir skolēnu atsauksmes par bibliotēkas apmeklējumu:

Bibliotēkā es uzzināju, ka tur tagad parādījās jaunas grāmatas angļu valodā, kuras var lasīt savu zināšanu papildināšanai un arī labu atzīmju saņemšanai. Man patika kopā ar klasi izgatavot krāsainas atklātnes ar speciālu aparātu, tā bija jauna pieredze. Ja nebūtu šīs iespējas kopā ar skolotāju doties uz bibliotēku, tad pati es to neapmeklētu un nezinātu par šādu opciju” (Anžela Kovaļevska, 9.a klases skolniece)

.. mums pastāstīja par jaunām grāmatām, kuras ir izdotas angļu valodā, grāmatas bija jaunas un ļoti foršas. Es pašķirstīju, un man patika, es lasīju un bija saprotams, par ko iet runa. Grāmatā ir gan uzdevumi, gan pēclasīšanas testi.” (Raivis Čerņavskis, 9.a klases skolnieks)

Ļoti patika, jo bija interesanti taisīt apsveikuma kartiņu un uzzināt, ka ir grāmatas ar tādu lietderīgu informāciju, pēc kurām var mācīt un mācīties angļu valodu. Man liekas, ka tas būs lietderīgi visiem skolniekiem un ne tikai.” (Artūrs Locs, 9.a klases skolnieks)

Tagad bibliotēka ir vieta numur 1 maršrutā uz mājām!” (Linards Kalniņš, 9.a klases skolnieks)

Paldies Dagdas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītājai Ilonai Bronkai par sadarbību un viesmīlību. Ir plānots iegādāties daiļliteratūru angļu valodā arī turpmāk.

Angļu valodas skolotāja Larisa Mačukāne


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru