Informācija

2023. gada 22. maijs

Diskusija "Esi možs un vesels!"

Lai ikdienā varētu veikt savus pienākumus un brīvajā laikā nodarboties ar to, kas patīk, cilvēkam  jābūt veselam, priecīgam un apmierinātam ar dzīvi. Tad būs arī  labas attiecības ar ģimenes locekļiem un draugiem. Kā to panākt? Par visu un pēc kārtas mums pastāstīs veselīga dzīvesveida atbalstītāja Sandra Viškure.

Veselīgs dzīvesveids nav tikai produkti, diēta vai vingrojumi. Veselīgs dzīvesveids ir vesela virkne pasākumu, kuru mērķis ir uzlabot veselību un novērst patoloģiskos procesus organismā. Veselīga dzīvesveida noteikumu ievērošana var ievērojami palielināt gan mūsu dzīves ilgumu, gan uzlabot tās kvalitāti.

Sandras kundze uzsvēra, ka no sava uztura jāizslēdz treknās mērces un tos saturošos ēdienus, jāizvairās  no garšas pastiprinātājiem un ķīmiskajām pārtikas piedevām, jāatsakās no Fast Food, pusfabrikātiem, konditorejas izstrādājumiem, savukārt augļu un dārzeņu īpatsvaru savā ēdienkartē jāpalielina.

Arī fiziskā aktivitāte ir tiešā veidā saistīta ar mūsu  vielmaiņas ātrumu. Fizisko aktivitāšu trūkums izraisa vielmaiņas ātruma samazināšanos, muskuļu un kaulu slimību attīstību, paaugstina sirds un asinsvadu slimību risku un neiroloģiskās patoloģijas.

Nervu spriedze, pastāvīgi uztraukumi, stress – tas viss negatīvi ietekmē garastāvokli, pašsajūtu un veselību kopumā, tāpēc jācenšas neuztraukties par to, ko nevaram mainīt vai ietekmēt, jādomā pozitīvi, meklējot un atrodot pozitīvo katrā situācijā, kā arī nav jātur ļauns prāts, cenšoties aizmirst aizvainojumus.

Veselīgs dzīvesveids nedrīkst radīt diskomfortu, visām darbībām vajadzētu sagādāt prieku. Savus ieradumus jāmaina pakāpeniski - vispirms ēšanas paradumus, tad sāciet vingrot utt. Laika gaitā ikviens jutīsies labāk un varēs sasniegt mērķus, kas iepriekš Jums šķita nesasniedzami!

Paldies Sandras kundzei un visiem, kas piedalījās diskusijā "Esi možs un vesels!".

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru